Καλό Πάσχα!

W pierwszych godzinach greckiej niedzieli wielkanocnej i zaraz po „zmartwychwstaniu Chrystusa” pękają czerwone jaja, co nazywa się „Tsougrisma”. Ta tradycja podczas zabawy jako gry ma symbolikę zmartwychwstania i nowego życia. Jajo jest postrzegane przez wyznawców chrześcijaństwa jako symbol zmartwychwstania: będąc uśpionym, zawiera nowe życie zapieczętowane w nim.

Wielkanocne jajka są farbowane na czerwono w Wielki Czwartek, aby reprezentować krew Chrystusa, przelaną na Krzyżu, a twarda skorupa jajka symbolizuje zapieczętowany Grób Chrystusa – którego pęknięcie symbolizuje jego zmartwychwstanie.

Καλό Πάσχα!

Lekcja gry Tsougrisma:
– Każdy gracz wybiera czerwone jajko i znajduje przeciwnika. (Zazwyczaj osoba siedząca obok nich)
– Jedna osoba mówi: „Christos Anesti” (Chrystus zmartwychwstał)… a druga odpowiada: „Alithos Anesti” (rzeczywiście zmartwychwstał).
Osoba, która powiedziała „Christos Anesti”, lekko dotyka końca swojego jaja ku końcowi jajka przeciwnika. (Celem jest rozbicie jajka przeciwnika.)
Kiedy jeden koniec jest pęknięty, zwycięzca używa tego samego końca, aby spróbować złamać drugi koniec jajka przeciwnika.
– Zwycięzca z nieuszkodzonym jajkiem następnie rzuca wyzwanie innej osobie i tak dalej wokół stołu wielkanocnego, aż jedna osoba pozostanie z nieprzerwanym jajkiem.
– Gracz, który z powodzeniem rozbija jajka innych graczy, zostaje ogłoszony zwycięzcą i mówi się, że będzie miał szczęście w ciągu roku.

—-

Borykacie się z problemem wyboru oferty na wakacja?
Chodzi po prostu o to, że nie macie pojęcia, gdzie jechać jaką ofertę wybrać?
W takim przypadku sporo osób decyduje się na rekomendowane biuro podróży.
Wakacyjny Świat Wałbrzych – Biuro Podróży „SunoTravel”
Wałbrzych, ul. Długa 5a, tel. 885117474 – pracują tam osoby, które zwyczajnie bardzo dobrze znają się na tej tematyce. To profesjonaliści z prawdziwego zdarzenia.


Źródło informacji: Wakacyjny Świat Wałbrzych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s